Menü
0232 892 44 45 - 0232 461 20 01 turkey@basakekolojik.com.tr

Başak Ekolojik Ürünler Kontrol ve Sertifikasyon Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi

Başak Ekolojik, 1920 yılında Hollanda’da kurulan bir CUP Holding kuruluşudur. 2012 yılında faaliyete başlayan Başak Ekolojik, Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı Ve Türk Akreditasyon Kuruluşunun denetimi Sonucu verilen yetki doğrultusunda organik tarımda denetim ve belgelendirme hizmeti vermektedir.

Ulusal ve uluslararası alanda tanınan bir kuruluş olma hedefini benimseyen Başak Ekolojik, çıkar ilişkisi içine girmeden ve en önemlisi yaşanabilir bir dünya adına sorumluluğunun farkında olan hedefe ulaşma adına büyük bir hırs içinde olmayıp, güvenilir ve tarafsız olmayı benimsemiştir.

Başak Ekolojik Ürünler Kontrol ve Sertifikasyon Hizmetleri Tic. Limited Şirketi hizmetlerini ulusal ve uluslararası standartlarının şartlarına göre Sürdürmeyi ilke olarak kabul etmiştir. Belgelendirme sürecini kalite esaslarına dayandırarak kendi kalite anlayışına bağlı kalmayı değişmez etik kural olarak kabul eder. Başak Ekolojik kendi sistemine 2016 yılında AB St01 Başak Organik Standardı ve Avrupa Birliği Yönetmeliği EC 834/2007, 889/2008 ve 1235/2008’e göre kontrol ve sertifikasyon hizmetini de ilave etmiştir.

Hakkımızda

Misyonumuz

Üretimden tüketime kadarki tüm aşamalarda organik tarım felsefesini özümsemiş ve bu felsefenin sorumluluğu çerçevesinde hareket ederek sürdürülebilir tarımsal üretim de şeffaf ve güvenilir kontrol ve sertifikasyon hizmeti sunmaktır.

Değerlerimiz

Ülkede organik tarım alanında yapılan uygulamalara verilebilecek en üst düzeyde desteği vererek, sertifikasyon alan üreticilerimizin ürünlerinin ülke ve dünya çapında talep edilen ürünler olması yolunda kaliteli, yetkin ve güvenli hizmet vermektir.

Sözümüz

Daha Yaşanabilir bir Dünya için, Güvenilir, Tarafsız, Kalite Odaklı ve Etik Bir Kurum Olmak